Menüü

Partnerid

Programmi “Arutlev kool” käivitasid Eesti Väitlusselts ja President Kaljulaidi Fond Heateo Haridusfondi toel.

Eesti Väitlusseltsi on vabaühendus, mis arendab argumenteerimisharidust ja arutelukultuuri Eestis. Eesti Väitlusseltsi missioon on arendada oskusi, mille abil võidaks aruteludes tugevam argument, mitte tugevama argument. Eesmärgi nimel viib Eesti Väitlusselts läbi tegevusi formaal- ja huvihariduses ning ühiskondlikul tasandil, et toetada argumenteerimis- ja kriitilise mõtlemise oskuse levikut Eesti ühiskonnas.

President Kaljulaidi Fond on 2022. aasta alguses loodud algatus – do-tank – nende väärtuste edendamiseks, mille eest Kersti Kaljulaidi seisis oma ametiajal Vabariigi Presidendina. Fondil on neli peamist tegevussuunda: demokraatia ja vabaduste edendamine, ühiskonna nõrgemate gruppide eest seismine, digipöörde ühiskondliku mõju mõtestamine ning Ukraina riigi ja rahva toetamine sõja võiduni.

Heateo Haridusfondi eesmärk on anda hoogu Eesti üldhariduse suurimaid sõlmpunkte lahendavatele algatustele. Fondi on tänaseks panustanud enam kui 60 ettevõtet ja ettevõtjat, kes soovivad luua hariduses olulisi ja püsivaid positiivseid muutusi.

Programmi “Arutlev kool” juht on Markus Laanoja, kellega saab ühendust võtta meiliaadressil markus@argument.ee.